Disney en Miral kondigen Disney’s zevende resort aan

Elke dag de belangrijkste en meest opvallende Disney-headlines, rond lunchtijd op D-tales.nl! Dit is het nieuws van donderdag 8 mei 2025:

Nieuws uit de parken

  • Disney en Miral bouwen samen een spectaculair Disney-resort op Yas Island in Abu Dhabi, dat moderne technologie en architectuur combineert met Disney-verhalen en de lokale cultuur. Het wordt Disney’s zevende resort wereldwijd en belooft een unieke, interactieve beleving voor families uit de hele wereld. Miral ontwikkelt en beheert het park, terwijl Disney de creatieve leiding op zich neemt.
  • In een interview met CNN heeft onder andere Josh D’Amaro, Chairman of Disney Experiences, de diverse redenen uitgelegd waarom er een zevende resort in Abu Dhabi komt. Onder andere is duidelijk geworden dat het park vanaf de basis wordt ontworpen met interactieve elementen, gekoppeld aan games zoals Fortnite, als onderdeel van Disney’s strategie rond jongere generaties.
  • Bovenstaande aankondiging werd gevierd met vuurwerk, drones en optredens, ter ere van zowel het aankomende park als het 15-jarig bestaan van Yas Island.
  • Annette’s Diner in Disneyland Paris introduceert de Meaux’tivation Burger als burger van de maand, beschikbaar van 7 mei tot 4 juni. De burger bevat rundvlees, brie de Meaux, Meaux-mosterd, spek met ahornsiroop, krokante ui, gedroogde abrikozen en vijgen, en gebakken appel met kaneel en suiker.
  • Tokyo Disney Resort introduceert op 1 juli twee nieuwe Baymax-thema gerechten: Cool Down Udon (udonnoedels met rundvlees, ei en sojamelk-aardappelsaus) en Baymax Shaved Ice (ijs met diverse smaakopties).
De Baymax Shaved Ice. Beeld: Laughing Place
  • De Disneyland 70 medaille op het Sleeping Beauty kasteel in het Disneyland Resort is nu opgehangen, als één van de onderdelen van de Disneyland 70 decoratie.

Bioscoop en Disney+

  • Gisteren zijn opnieuw drie afleveringen van Andor op Disney+ verschenen. En net als bij de vorige afleveringen is er nu ook weer een uitgebreide behind the scenes-video verschenen.
  • Daarnaast was er ook een screening van Andor seizoen 2 in New York. Acteurs Adria Arjona, Stellan Skarsgård, Ben Mendelsohn, Benjamin Bratt en schrijver Beau Willimon werden daar geïnterviewd door Oscar Isaac (Poe Dameron in de sequel trilogie).
  • Alyson Stoner, de stem van Isabella Garcia-Shapiro en Jenny Brown, deelde op TikTok dat ze terug in de studio zijn voor een nieuw seizoen van Phineas and Ferb. Het nieuwe seizoen komt op 5 juni uit op Disney Channel.
@alysonstoner

We’re back! A new season of @Phineas and Ferb premieres on @Disney Channel on June 5th.

♬ original sound – AlysonStoner
  • ESPN’s nieuwe streamingdienst, ESPN Flagship, wordt volgende week onthuld, inclusief prijsinformatie. De dienst biedt toegang tot alle ESPN-programma’s en extra content van ESPN+. Er wordt ook een AI-gestuurde versie van SportsCenter en integratie met ESPN Fantasy voor weddenschappen verwacht.
  • Dwayne Johnson en Joe Ballarini werken samen aan een filmadaptatie van Ballarini’s short Ripped voor 20th Century Studios. Het verhaal volgt een onzekere man die traint in een ondergrondse fitnessruimte voor zijn huwelijk.

Overig nieuws

  • Disney’s Experiences-divisie, waaronder pretparken, cruises en producten, behaalde in Q2 van 2025 een omzet van $8,9 miljard en een operationele winst van $2,5 miljard. Vooral de Amerikaanse parken presteerden sterk, met hogere bezoekersaantallen en bestedingen. Internationaal daalden de cijfers. CEO Bob Iger sprak van een “uitstekend kwartaal” en benadrukte dat “onze prestaties aantonen dat we blijven groeien en onze strategische doelen realiseren.” Disney kijkt vol vertrouwen uit naar de rest van het boekjaar.
  • Disney gaat meer investeren in lokale en regionale films en series buiten de VS om wereldwijd meer abonnees te winnen voor zijn streamingdiensten. Dit is onderdeel van een groeistrategie waarbij Disney inzet op internationale contentproductie om te concurreren met marktleider Netflix.
  • Disney-aandelen stegen met ruim 10% na de aankondiging van het zevende resort in Abu Dhabi. De koers kwam uit op $101,67, voor het eerst boven de $100 sinds eind maart. Eerder daalde het aandeel door Amerikaanse importheffingen op buitenlandse films, aangekondigd door president Trump.
  • In maart onthulde Marvel Comics een nieuwe Thunderbolts*-serie, die in juni wordt gelanceerd. Geschreven door Sam Humphries en geïllustreerd door Ton Lima, zal deze serie een verrassende wending bevatten. Let op: dit artikel bevat een spoiler over de toekomst van de Thunderbolts*.
  • Een familie klaagt Disney aan wegens de documentaire Retrograde, die volgens hen heeft bijgedragen aan de dood van de Afghaanse mijnruimer Omar. Hij werd vermoord door de Taliban nadat zijn identiteit in de film werd onthuld. De familie beschuldigt de producenten van nalatigheid en onethische praktijken.
  • Volgend jaar viert de Verenigde Staten haar 250ste verjaardag. Marvel Comics viert dit met 250th Homage Variant Covers, geïnspireerd door de 1976 Might Marvel Bicentennial Calendar. Maandelijks worden nieuwe covers uitgebracht van juli 2025 tot juli 2026, met tekeningen van bekende Marvel-tekenaars.

De Daily Disney Roundup wordt elke dag met zorg en plezier samengesteld door Niels van Arkel, Mark Knoop, John van Kampen, Carlo Balk en Ralf Verhoef.

Tot morgen voor een nieuwe Daily Disney Roundup!


Ontdek meer van D-Tales.nl

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ontdek meer van D-Tales.nl

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder