Buzz Lightyear Laser Blast na langdurige renovatie weer open in Disneyland Paris

Elke dag de belangrijkste en meest opvallende Disney-headlines, rond lunchtijd op D-tales.nl! Dit is het nieuws van maandag 22 december 2025.

Nieuws uit de parken

  • Buzz Lightyear Laser Blast in Disneyland Paris is na een langdurige renovatie, die eerder dit jaar begon, weer heropend. Teams van Walt Disney Imagineering Paris, de onderhoudsafdeling en Central Workshops hebben samengewerkt om deze attractie te restaureren en in haar oude glorie te herstellen. In een video krijgen we een voorproefje van het blacklight-systeem, een van de vele verbeteringen die de afgelopen zes maanden zijn doorgevoerd.
  • Wanneer World of Frozen in Disney Adventure World opent, zullen bezoekers daar de rondlopende Audio Animatronic van Olaf tegenkomen. Er is nu een video van Disney Research verschenen die veel van de mechanische details en de interne werking van Olaf laat zien.
  • Walt Disney World heeft aangekondigd dat het schilderen van Cinderella Castle begin januari 2026 van start gaat. De werkzaamheden zullen naar verwachting tot eind 2026 duren, waarbij Disney ernaar streeft de overlast voor de bezoekers tot een minimum te beperken.
  • Disney Legend Joe Rohde heeft via Instagram het overlijden gedeeld van Patsy Tillisch, iemand die een grote rol speelde in de ontwikkeling van Disney’s Animal Kingdom. Rohde: “Ik was dan wel de creatieve leider, maar zij was degene die de dagelijkse gang van zaken regelde en ervoor zorgde dat alles soepel verliep.”

Bioscoop en Disney+

  • Avatar: Fire and Ash heeft een goed openingsweekend achter de rug. De derde Avatar-film van regisseur James Cameron bracht maar liefst 345 miljoen dollar op, waarvan 257 miljoen dollar buiten de VS. De verwachting is dat de film het lange tijd goed blijft doen, vergelijkbaar met Avatar uit 2009 en Avatar: The Way of Water uit 2022.
  • Empire Magazine heeft het tweede seizoen van de Star Wars serie Andor uitgeroepen tot TV Show Of The Year. In hun lijst komen we verder ook A Thousand Blows, The Bear, Dying for Sex en Alien: Earth tegen.
  • Na weken van speculatie, dubieuze leaks, aanhoudend gefluister en gepraat op sociale media, is het nu eindelijk bevestigd: Chris Evans keert terug als Captain America in Avengers: Doomsday. Dat blijkt uit de teaser trailer die exclusief te zien is in de bioscoop bij Avatar: Fire and Ash.
  • De opnames van Spider-Man: Brand New Day zijn afgerond. Dat maakte regisseur Destin Daniel Crettin via Instagram bekend. Hij noemt het de “most rewarding film” waar hij ooit onderdeel van is geweest. Verder bedankt hij cast en crew en in het bijzonder Tom Holland voor zijn leiderschap voor en achter de schermen, zijn onvermoeibare werkethiek, zijn onverschrokken performances en zijn vriendschap.
  • Empire Magazine heeft een exclusieve nieuwe afbeelding vrijgegeven van de aankomende Pixar-film Hoppers. Daarop zien we King George (stem van Bobby Moynihan) naast Mabel (stem van Piper Curda), omringd door andere bosdieren.
Beeld: Empire Magazine

Overig nieuws

  • De Argentijn Diego Lerner, een drijvende kracht achter de expansie van The Walt Disney Company in Latijns-Amerika en Europa van 1990 tot dit jaar, is op 18 december in Buenos Aires op 71-jarige leeftijd overleden na een langdurige ziekte. Als blijk van waardering van Disney werd Lerner in november benoemd tot erevoorzitter van The Walt Disney Company Latin America.
  • Madame Tussauds in Amsterdam heeft een nieuw beeld onthuld. Ter gelegenheid van de release van Avatar: Fire and Ash is daar nu Neytiri te zien, het personage dat gespeeld wordt door Zoe Saldaña. Dit beeld is exclusief voor Amsterdam gemaakt. In Madame Tussauds Hollywood en Sydney zijn beelden van Jake Sully onthuld.
  • Disney+ en Hulu hebben een nieuw Guinness World Record gevestigd voor het grootste peperkoekhuis ter wereld. Het door Home Alone geïnspireerde McCallister-huis heeft een inhoud van 44.838 kubieke voet en werd in 8 dagen gebouwd met 4.200 peperkoekstenen, meer dan 6.600 eieren en 7.350 pond bloem.

De Daily Disney Roundup wordt elke dag met zorg en plezier samengesteld door Niels van Arkel, Mark Knoop, John van Kampen, Carlo Balk en Ralf Verhoef.

Tot morgen voor een nieuwe Daily Disney Roundup.


Ontdek meer van D-Tales.nl

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ontdek meer van D-Tales.nl

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder